تبسم دانایی
قالب وبلاگ
یک زائر عراقى کهنسال که براى درمان چشمان خود قصد سفر به ایران را داشت ساعاتى پیش از سفر در پیشگاه بارگاه مطهر حضرت امام علی(ع) شفا یافت.

«جبار حسین الزبیدى» شهروند ۷۱ ساله عراقى از اهالى شهرستان الخالص در استان دیالى به منظور درمان بینایى خود در ایران به شهر نجف آمد تا از طریق فرودگاه نجف به ایران سفر کند. وى ساعاتى پیش از رفتن به فرودگاه براى زیارت و عرض ارادت به حضرت امیرالمؤمنین(ع) به بارگاه مطهر شرفیاب شد اما در کمال ناباوری کرامت و عنایت حضرت امیر شامل این زائر با ایمان شد و چشمانش به برکت این امام بزرگوار شفا یافت.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٤/٤/۳٠ ] [ ٩:٥۱ ‎ب.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]
[ جمعه ۱۳٩٤/٤/٢٦ ] [ ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]
[ جمعه ۱۳٩٤/٤/۱٢ ] [ ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]
[ جمعه ۱۳٩٤/٤/۱٢ ] [ ٧:٤۸ ‎ق.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]

پرسش: ایا شستن دهان و دندان با فرچه و خمیر،روزه باطل می شود ؟

پاسخ: مسواک زدن در ماه رمضان مفطر نیست اگر روزه دار ذرات خمیر دندان را که با آب دهان قاطى شده فرو ندهد. ومقدار کمى که در آب دهان از بین مى رود به روزه ضرر نمی رساند.
منع:http://www.sistani.org
[ چهارشنبه ۱۳٩٤/٤/۱٠ ] [ ٤:۳٢ ‎ق.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]

موفقیت در هر کاری، مستلزم برنامه ریزی صحیح است و آن هنگامی میسّر است که:
1. برنامه ناظر به اهدافی باشد که انسان در پیش روی دارد.
2. اهداف وقتی از شفافیت برخوردار می‏شوند که فرصت پیش آمده یا امکانات فراهم شده به خوبی شناخته شده و ارزش گذاری گردد.
3. وقتی انسان ارزش یک فرصتی را بداند یا اهمیت یک نعمتی را درک کند، قدر آن را بهتر می‏داند و بیشتر از آن بهره برداری می‏کند.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳٩٤/٤/۳ ] [ ۸:٥۸ ‎ب.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]

خداوند در آیاتى چند در سوره بقره مسأله روزه و وجوب آن را مطرح فرموده  است: (یا ایّها الذین آمَنوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیامُ کَما کُتِبَ عَلَى الذَّینَ مِنْ قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُم تَتَّقون)([1])
«اى کسانى که ایمان آورده اید روزه بر شما واجب شده است چنان که بر قبل از شما (امتهاى پیشین) واجب شده بود شاید که باتقوا شوید.»از این آیه شریفه فهمیده مى شود که روزه در امتهاى پیشین نیز بوده امّا کیفیّت و نحوه آن متفاوت بوده است


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳٩٤/٤/۳ ] [ ۸:٥٢ ‎ب.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]
مسلمانان اسکاندویناوی، شمال روسیه و کانادا چطور 22  ساعت  روزه می گیرند؟بیست و یک ساعت روزه داری. مسلمانانی که درهمسایگی قطب شمال زندگی می کنند یکی از عجیب ترین و طولانی ترین روزه داری ها را تجربه می کنند. آنها 5 ساعت بیشتر از ما روزه می گیرند، دلیل این اتفاق هم اوضاع غیرمتعارف روز و شب در قطبین است. اوضاعی که باعث شده برعکس قطب شمال در مناطق نزدیک قطب جنوب، طول روز کم باشد و مسلمانان جنوب آرژانتین و شیلی فقط 9 ساعت روزه بگیرند. این تغییرات در شبانه روز شاید برای ساکنان محلی این مناطق عادی باشد اما برای کسانی که بار اول با آن روبرو می شوند، عجیب است. به خصوص برای ایرانی ها و مسلمان ها که هم ساعات عبادات شان با آسمان در ارتباط است و هم ناهار و شام شان. مگر می شود نصف شب، ناهار خورد یا در ظل آفتاب، میز شام چید؟ در این یادداشت نگاهی داریم به این ماجرا و  چند روایت متفاوت از برخورد با این پدیده عجیب.

ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳٩٤/٤/۳ ] [ ۸:۱۸ ‎ب.ظ ] [ غلام سخی علیزاده ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک های مفید
پيوندهای روزانه

موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
لینک های مفید
امکانات وب


ایران رمان